top of page

Kullanım Koşulları

Aliskon'un misyonu, öğrenme yoluyla insanların hayatlarını iyileştirmektir. Her yerde herkesin eğitim programları oluşturup paylaşmasına (eğitmenler) ve öğrenme amaçlı bu programlara kaydolmasına (öğrenciler) olanak sağlıyoruz. Platform modelimizin, kullanıcılarımıza değerli eğitim içerikleri sunmak için en iyi yöntem olduğunu düşünüyoruz. Platformumuzu ve hizmetlerimizi sizin için, bizim için, öğrenci ve eğitmen topluluğumuz için güvende tutmak amacıyla kurallara ihtiyaç duyuyoruz. Bu Şartlar, Aliskon web sitesindeki, Aliskon mobil uygulamalarındaki, TV uygulamalarımızdaki, API'larımızdaki ve diğer ilgili hizmetlerdeki ("Hizmetler") tüm faaliyetleriniz için geçerlidir.

Aliskon platformunda bir program yayımlarsanız Eğitmen Şartlarını da kabul etmeniz gerekir. Öğrencilerimizin ve eğitmenlerimizin kişisel verilerinin işlenmesiyle ilgili bilgileri Gizlilik Politikamızda da sunuyoruz.

1. Hesaplar

Platformumuzdaki birçok etkinlik için bir hesabınızın olması gerekir. Şifrenizi güvenli bir yerde saklayın; hesabınızla bağlantılı tüm etkinliklerden siz sorumlusunuz. Hesabınızı başka birinin kullandığını düşünüyorsanız Destek Ekibi ile iletişime geçerek bize bildirin. Aliskon'u kullanmak için ülkenizdeki online hizmetlere onay verme yaşına gelmiş olmanız gerekir.

Satın alma ve bir programa katılma veya yayımlanması için bir program gönderme dahil olmak üzere platformumuzdaki birçok etkinlik için bir hesabınızın olması gerekir. Hesabınızı oluşturmak ve bulundurmak için geçerli bir e-posta adresi dahil olmak üzere doğru ve eksiksiz bilgiler sağlamalı ve sağlamaya devam etmelisiniz. İzniniz olmadan hesabınızı kullanan birinin neden olduğu hasar veya zarar (bize veya başka birine) dahil olmak üzere hesabınızın ve hesabınızda olan her şeyin tüm sorumluluğu size aittir. Bu, şifreniz konusunda dikkatli olmanız gerektiği anlamına gelir. Hesabınızı bir başkasına devredemez veya başkasının hesabını izinsiz olarak kullanamazsınız. Bir hesaba erişim talep etmek için bizimle iletişime geçerseniz söz konusu hesap için oturum açma kimlik bilgilerini bize sağlayamadığınız takdirde bu erişimi size sunmayız. Bir kullanıcının ölmesi halinde söz konusu kullanıcının hesabı kapatılır.

Hesap oturum açma kimlik bilgilerinizi bir başkasıyla paylaşamazsınız. Hesabınızda meydana gelen her şeyden siz sorumlu olursunuz ve Aliskon, hesap oturum açma kimlik bilgilerini paylaşan eğitmenler veya öğrenciler arasındaki anlaşmazlıklara müdahale etmez. Birinin hesabınızı izniniz olmadan kullanıyor olabileceğini öğrenmeniz (veya başka herhangi bir güvenlik ihlalinden şüphelenmeniz) halinde Destek Ekibi ile iletişime geçerek bize hemen bilgi vermelisiniz. Hesabınızın size ait olduğunu doğrulamak için sizden bazı bilgiler talep edebiliriz.

Aliskon'da bir hesap oluşturabilmek ve Hizmetleri kullanabilmek için öğrencilerin ve eğitmenlerin en az 18 yaşında olması gerekir. 18 yaşından küçükseniz ancak yaşadığınız yerde çevrimiçi hizmetleri kullanmaya onay verilmesi için gereken yaştan büyükseniz (örneğin ABD'de 13 veya İrlanda'da 16) bir hesap oluşturamazsınız ancak bir hesap açması ve size uygun kurslara kaydolmanıza yardımcı olması için bir ebeveyn ya da vasinizi davet etmenizi tavsiye ederiz. Çevrimiçi hizmetleri kullanmaya onay verilmesi için gereken yaştan küçükseniz bir Aliskon hesabı oluşturamazsınız. Bu kuralları ihlal eden bir hesap oluşturduğunuzu öğrenirsek hesabınızı sonlandırırız. Eğitmen Şartlarımız kapsamında Aliskon'da yayımlanmak üzere bir program göndermenize izin verilebilmesi için kimliğinizi doğrulamanız talep edilebilir.

Hesabınızı dilediğiniz zaman kvkk@aliskon.com adresine e-posta göndererek sonlandırabilirsiniz. Hesabınızı sonlandırdığınızda ne olduğunu görmek için Gizlilik Politikamızı kontrol edin.

2. Programa Kaydolma

Bir programa kaydolduğunuzda programı başka bir kullanımla değil, Aliskon Hizmetleri aracılığıyla görüntülemek için bizden bir lisans alırsınız. Kurslarınızı hiçbir şekilde devretmeyi ya da yeniden satmayı denemeyin.

Eğitmen Şartlarımız kapsamında, eğitmenler Aliskon'da bir program yayımladıklarında Aliskon'a, öğrencilere program lisansı sunması için bir lisans verir. Bu, programa kaydolan öğrencilere program alt lisansını verme hakkımız olduğu anlamına gelir. Bir öğrenci olarak ücretli ya da ücretsiz bir programa kaydolduğunuzda Aliskon'dan Aliskon platformu ve Hizmetler aracılığıyla kursu görüntülemek için bir lisans alırsınız; kaydın lisans sahibi Aliskon'dur. Programlar size satılmaz; programların lisansı verilir. Bu lisans, size programı herhangi bir şekilde yeniden satmaya (hesap bilgilerini bir alıcıyla paylaşmak veya kursu yasa dışı kaydetmek ve torrent sitelerinde paylaşmak dahil) yönelik hiçbir hak vermez.

Yasal ve daha eksiksiz bir ifadeyle Aliskon, size (bir öğrenci olarak) bu Şartlara ve Hizmetlerimizin belirli programları ve özellikleri ile bağlantılı her türlü koşul veya sınırlandırmalara uygun şekilde gerekli tüm ücretlerini ödemiş olduğunuz programlara ve bağlantılı içeriklere Hizmetler aracılığıyla yalnızca kendi kişisel, ticari olmayan, eğitim amaçlarınız için erişmek ve bunlara katılmak üzere sınırlı, münhasır olmayan ve başkasına devredilemeyen bir lisans verir. Diğer tüm kullanımlar açıkça yasaklanmıştır. Bir Aliskon yetkili temsilcisi tarafından imzalanmış yazılı bir sözleşmede aksine açıkça izin vermiş olmadığımız sürece hiçbir programı kaydedemez, çoğaltamaz, yeniden dağıtamaz, iletemez, devredemez, satamaz, yayamaz, kiralayamaz, paylaşamaz, kiraya veremez, değiştiremez, uyarlayamaz, düzenleyemez, türev eserlerini oluşturamaz, alt lisansını veremez veya başka bir şekilde aktaramaz ya da kullanamazsınız. Bu, API'lerimizden herhangi biri aracılığıyla erişebileceğiniz içerikler için de geçerlidir.

Bir programa kaydolduklarında öğrencilerimize belirtilen program tarihleri için katılım lisansı veririz. Ancak kaydolmuş olduğunuz program bir telif hakkı şikayetine konu olduğunda veya içeriğinin İtimat ve Güvenlik Yönergelerimizi ihlal ettiğini belirlediğimizde olduğu gibi yasal veya politikaya ilişkin nedenlerle bir programa erişimi veya katılımı engellemeye karar verdiğimizde veya engellemekle yükümlü olduğumuzda herhangi bir zamanda programlara erişim veya katılım ve programları kullanma lisansını iptal etme hakkımız saklıdır.

Eğitmenler öğrencilere doğrudan programlarına lisans veremez ve bu tür doğrudan lisanslar geçersiz ve hükümsüz olup bu Şartları ihlal eder.

3. Ödemeler, Krediler ve Geri Ödemeler

Bir ödeme yaptığınızda geçerli bir ödeme yöntemi kullanmayı kabul edersiniz. Programdan memnun değilseniz Aliskon, çoğu program satın almaları için 30 günlük geri ödeme veya kredi süresi sunar.

3.1 Fiyatlandırma

Aliskon'daki kursların fiyatları Eğitmen Şartlarının ve Promosyon Politikamızın şartlarına dayalı olarak belirlenir. Bazı durumlarda, Aliskon web sitesinde sunulan program fiyatı, mobil platform sağlayıcısının fiyatlandırma sistemleri ile satış ve promosyon uygulamalarına ilişkin politikaları nedeniyle mobil veya TV uygulamalarımızda sunulan fiyatla birebir aynı olmayabilir.

Programlarımız için düzenli olarak promosyon ve indirimler gerçekleştiririz ve belirli programlar, sadece belirli bir süreliğine indirimli fiyatlardan sunulur. Bir program için geçerli olan fiyat, programı satın almayı tamamladığınızda (ödeme anında) geçerli olan fiyattır. Hesabınızda oturum açtığınızda belirli bir program için sunulan fiyat, kayıtlı olmayan veya oturum açmamış olan kullanıcılara sunulan fiyattan farklı olabilir çünkü bazı promosyonlarımız yalnızca yeni kullanıcılar için geçerlidir.

Hesabınızda oturum açtıysanız gördüğünüz listelenen para birimi, hesabınızı oluşturduğunuz andaki konumunuza bağlıdır. Hesabınızda oturum açmadıysanız fiyat para birimi, bulunduğunuz ülkeye bağlıdır. Kullanıcıların diğer para birimlerini görmelerine olanak sağlamayız.

Tüketici satışları için kullanım ve satış vergisi, mal ve hizmet vergisi veya katma değer vergisi uygulanan bir ülkede bulunan bir öğrenciyseniz bu vergiyi tahsil edip ilgili vergi makamlarına iletmekten sorumluyuz. Bulunduğunuz konuma bağlı olarak, gördüğünüz fiyat bu tür vergileri içerebilir veya ödeme aşamasında vergi eklenebilir.

3.2 Ödemeler

Satın aldığınız programların ücretlerini ödemeyi kabul edersiniz ve bu ücretler için banka ya da kredi kartınızdan para çekmemize veya başka ödeme şekillerini (otomatik ödeme veya mobil cüzdan gibi) işlememize yetki verirsiniz. Aliskon, ülkenizdeki en uygun ödeme yöntemlerini size sunmak ve ödeme bilgilerinizi güvende tutmak için üçüncü taraf ödeme işleme iş ortaklarıyla birlikte çalışır. Daha fazla bilgi için Gizlilik Politikamızı kontrol edin.

Bir satın alma işlemi gerçekleştirdiğinizde geçersiz ya da yetkisiz bir ödeme yöntemi kullanmamayı kabul edersiniz. Ödeme yönteminiz başarısız olursa ve kaydolduğunuz programa erişmeye devam ederseniz bizden bildirim aldıktan sonra yedi (7) gün içinde ilgili ücretleri bize ödemeyi kabul edersiniz. Yeterli ödeme almadığımız programlara erişimi engelleme hakkını saklı tutarız.

3.3 Geri Ödemeler ve Geri Ödeme Kredileri

Satın aldığınız program beklediğiniz gibi değilse programı satın aldıktan sonra 3 gün içinde Aliskon'un hesabınıza geri ödeme yapmasını talep edebilirsiniz. Ödeme işleme iş ortaklarımızın kapasitelerine, programı satın almış olduğunuz platforma (web sitesi, mobil veya TV uygulaması) veya başka faktörlere göre kendi takdirimize bağlı olarak, geri ödemenizi geri ödeme kredisi şeklinde ya da orijinal ödeme yönteminize geri ödeme yaparak gerçekleştirme hakkını saklı tutarız. 3 günlük garanti süresi geçtikten sonra talepte bulunmanız halinde size hiçbir geri ödeme sağlanmaz. Ancak daha önceden satın almış olduğunuz bir program yasal veya politikaya ilişkin nedenlerle devre dışı kalmışsa 3 gün sınırlamasından sonra da geri ödeme almaya hakkınız olur. Aliskon ayrıca şüphelenilen ya da doğrulanan hesap dolandırıcılığı durumlarında da 3 gün sınırlamasından sonra öğrencilere geri ödeme yapma hakkını saklı tutar.

Geri ödeme talebinde bulunmak için info@aliskon.com adresine e-posta gönderin. Eğitmen Şartlarında açıklandığı üzere eğitmenler, öğrencilerin geri ödeme alma hakkı olduğunu kabul eder.

Hesabınıza geri ödeme kredisi vermeye karar vermemiz halinde bu krediler, web sitemizde bir sonraki program satın alımınıza otomatik olarak uygulanır ancak mobil veya TV uygulamalarımızdaki satın almalarda kullanılamaz. Geçerli kanunlar aksini gerektirmediği sürece her durumda, geri ödeme kredileri belirli bir süre içinde kullanılmadığında geçerliliğini yitirir ve nakit değeri bulunmaz.

Kendi takdir yetkimize bağlı olarak, geri ödeme politikamızı suistimal ettiğinizi düşünürsek (geri ödeme almak istediğiniz bir programın büyük bir kısmını kullanmış olmanız veya daha önce bir program için geri ödeme almış olmanız gibi) geri ödeme talebinizi reddetme, hesabınızı bloke etme ve/veya gelecekteki tüm Hizmet kullanımlarınızı sınırlandırma hakkını saklı tutarız. Bu Şartları veya İtimat ve Güvenlik İlkelerimizi ihlal etmeniz nedeniyle hesabınızı bloke etmemiz veya bir programa erişiminizi engellememiz halinde hiçbir geri ödeme almaya hak kazanamazsınız.

3.4 Hediye ve Promosyon Kodları

Aliskon veya iş ortaklarımız öğrencilere hediye ve promosyon kodları sunabilir. Belirli kodlar, kodlarınızla birlikte sağlanan şartlara tabi olarak, Aliskon hesabınıza uygulanan hediye veya promosyon krediler olarak alınabilir ve ardından platformumuzda uygun programları satın almak için kullanılabilir. Bazı kodlar ise yalnızca doğrudan belirli programlar için kullanılabilir. Hediye veya promosyon kredileri mobil veya TV uygulamalarımızdaki satın alımlar için kullanılamaz.

Bu kodlar ve krediler ile bunlarla bağlantılı her türlü promosyon değeri, Aliskon hesabınızda belirtilen süre içinde kullanılmaması halinde geçerliliğini yitirebilir. Aliskon tarafından sunulan hediye ve promosyon kodları, kodlarınızla birlikte sağlanan şartlarda aksi belirtilmediği veya geçerli yasalarca aksi zorunlu kılınmadığı müddetçe nakde çevrilemez. Bir iş ortağı tarafından sunulan hediye ve promosyon kodları ilgili iş ortağının geri ödeme politikalarına tabidir. Birden fazla kayıtlı kredi tutarınız varsa satın alımınızda hangi kredilerin uygulanacağına Aliskon karar verebilir. Daha ayrıntılı bilgi için info@aliskon.com posta adresine e-posta yoluyla ve kodlarınızla birlikte sağlanan şartlara başvurun.

4. İçerik ve Davranış Kuralları

Aliskon'u yalnızca yasal amaçlar için kullanabilirsiniz. Platformumuzda yayımladığınız tüm içeriklerden siz sorumlusunuz. Yorumlar, sorular, gönderiler, programlar ve yüklediğiniz diğer içerikler, her zaman İtimat ve Güvenlik İlkelerimize ve kanunlara uygun olmalıdır ve başkalarının fikri mülkiyet haklarına saygı duymalısınız. Tekrarlanan ya da büyük suçlar olması halinde hesabınızı bloke edebiliriz. Platformumuzda birinin telif hakkınızı ihlal ettiğini düşünüyorsanız bize bildirin.

Yasal olmayan amaçlar için Hizmetlere erişemez, Hizmetleri kullanamaz veya bir hesap oluşturamazsınız. Hizmetleri kullanımınız ve platformumuzdaki davranışlarınız yerel veya ulusal yasalara ya da ülkenizdeki düzenlemelere uygun olmalıdır. Sizin için geçerli olan bu tür yasalar ve düzenlemeler hakkında bilgi sahibi olmak ve bunlara uyumluluğu sağlamak yalnızca sizin sorumluluğunuzdadır.

Öğrenciyseniz Hizmetler, kaydolduğunuz programların eğitmenlerine soru sormanıza ve kurslarla ilgili yorumlar yayımlamanıza olanak sağlar. Belirli programlar için eğitmen sizi "ev ödevi" veya test şeklinde içerik göndermeye davet edebilir. Size ait olmayan hiçbir şey yayımlamayın veya göndermeyin.

Eğitmenseniz platformda yayımlanması için program gönderebilir ve ayrıca kursunuza kaydolan öğrencilerle iletişim kurabilirsiniz. Her iki durumda da kanunlara uymalı ve diğerlerinin haklarına saygı göstermelisiniz; Türkiye Cumhuriyeti’nde geçerli yerel veya ulusal kanun ya da düzenlemeleri ihlal eden hiçbir program, yanıt, yorum veya başka içerik yayımlayamazsınız. Platform ve Hizmetler aracılığıyla yayımladığınız her türlü program, içerik ve eylemden ve bunların sonuçlarından yalnızca siz sorumlusunuz. Aliskon'da yayımlanması için herhangi bir program göndermeden önce Eğitmen Şartları'nda belirtilen tüm telif hakkı sınırlamalarını anladığınızdan emin olun.

Programınızın ya da içeriğinizin kanunları veya başkalarının haklarını ihlal ettiğinin bize bildirilmesi (örneğin başkalarının fikri mülkiyet veya görüntü haklarını ihlal ettiği veya yasa dışı bir faaliyetle ilgili olduğu belirlenirse) içeriğinizin veya davranışınızın İtimat ve Güvenlik İlkelerimizi ihlal ettiğini öğrenmemiz veya içeriğinizin ya da davranışlarınızın yasa dışı, uygunsuz veya kabul edilemez olduğuna kanaat getirmemiz (örneğin başka birinin kılığına girmeniz) halinde içeriğinizi platformumuzdan kaldırabiliriz. Aliskon, telif hakkı kanunlarına uyar. Daha fazla bilgi için Fikri Mülkiyet Politikamıza göz atın.

Aliskon, bu Şartları ve İtimat ve Güvenlik İlkelerimizi uygularken kendi takdir yetkisini kullanır. Bu Şartların herhangi bir şekilde ihlal edilmesi, ödeme tarihi gelen ücretleri ödememeniz, emniyet veya devlet birimlerinin talepte bulunması, hesabınızda uzun süre hareketsizlik olması, beklenmedik teknik sorun veya problemler olması, dolandırıcılıkla veya yasa dışı faaliyetlerle uğraştığınızdan şüphelenmemiz veya kendi takdir yetkimize dayalı olarak başka herhangi bir neden oluşması dahil herhangi bir nedenle veya nedensiz olarak, herhangi bir zamanda, bildirimli veya bildirimsiz olarak platformu ve Hizmetlerimizi kullanma izninizi sonlandırabilir veya askıya alabilir ya da hesabınızı bloke edebiliriz. Bu tür bir sonlandırmadan sonra hesabınızı ve içeriklerinizi silebilir ve ileride platformlarımıza erişmenizi ve Hizmetlerimizi kullanmanızı engelleyebiliriz. Hesabınız sonlandırıldığında veya askıya alındığında içerikleriniz platformlarımızda bulunmaya devam edebilir. Hesabınızın sonlandırılması, içeriğinizin kaldırılması veya platformlarımıza ve hizmetlerimize erişiminizin engellenmesi halinde size veya başka herhangi bir üçüncü tarafa karşı hiçbir sorumluluğumuz olmadığını kabul edersiniz.

Eğitmenlerimizden biri telif hakkı ya da ticari marka haklarınızı ihlal eden bir program yayımlamışsa lütfen bize bildirin. Eğitmen Şartlarımız eğitmenlerimizin kanuna uymasını ve başkalarının fikri mülkiyet haklarına saygı göstermesini zorunlu kılar. Bize bir telif hakkı ya da ticari marka ihlali iddiasında bulunmayla ilgili daha fazla bilgi için Fikri Mülkiyet Politikamıza bakın.

5. Aliskon'un Yayımladığınız İçeriğe İlişkin Hakları

Programlarınız dahil olmak üzere, platformumuza aktardığınız içeriğin mülkiyeti sizde kalır. Reklam veya başka web siteleri aracılığıyla tanıtımını yapmak dahil olmak üzere içeriğinizi herhangi bir medya aracılığıyla herhangi biriyle paylaşmamıza izin verilir.

Bir öğrenci veya eğitmen olarak yayımladığınız içerik (programlar dahil) size ait olmaya devam eder. Program veya başka içerikler yayımlayarak Aliskon'un bunu yeniden kullanmasına ve paylaşmasına izin verirsiniz ancak içeriğinize ilişkin olarak sahip olabileceğiniz hiçbir mülkiyet hakkını kaybetmezsiniz. Eğitmenseniz Eğitmen Şartlarında açıklanan kurs lisans şartlarını anladığınızdan emin olun.

İçerik, görüş, soru ve yorum yayımladığınızda ve bize yeni özellikler veya iyileştirmelerle ilgili fikir ve öneriler gönderdiğinizde Aliskon'un bu içeriği kullanmasına ve dilediği kişiyle paylaşmasına, herhangi bir platformda ve herhangi bir ortamda dağıtmasına ve tanıtmasına ve uygun gördüğümüz şekilde üzerinde değişiklikler veya düzenlemeler yapmasına yetki verirsiniz.

Hukuk diliyle ifade etmek gerekirse platformlarda ya da platformlar aracılığıyla içerik gönderdiğinizde veya yayımladığınızda bize içeriğinizi (adınız ve görüntünüz dahil) her türlü ortam veya dağıtım yöntemiyle (şu anda mevcut olan ya da ileride geliştirilecek olan) kullanmak, kopyalamak, çoğaltmak, işlemek, uyarlamak, değiştirmek, yayımlamak, iletmek, görüntülemek ve dağıtmak üzere tüm dünyada geçerli, münhasır olmayan, telifsiz bir lisans (alt lisans verme hakkıyla birlikte) verirsiniz. Buna içeriğinizi Aliskon ile başka ortamda sendikasyon, içerik yayma, dağıtma ya da yayımlama konusunda ortaklığı bulunan başka şirketlere, kuruluşlara veya bireylere sunmak ve ayrıca içeriğinizi pazarlama amaçlarıyla kullanmak da dahildir. Ayrıca geçerli yasaların izin verdiği ölçüde, tüm bu kullanımlar için geçerli olan her türlü gizlilik ve reklam hakkından veya benzer özellikteki diğer haklardan da feragat edersiniz. Gönderdiğiniz her türlü içeriği kullanmamıza yetki vermek için gereken tüm haklara, güce ve yetkiye sahip olduğunuzu beyan ve garanti edersiniz. Ayrıca, size hiçbir ücret ödenmeden içeriğinizin bu şekilde her türlü kullanımını kabul edersiniz.

6. Aliskon'u Riski Kendinize Ait Olarak Kullanma

Program oluşturmak ve yayımlamak için Aliskon'u herkes kullanabilir. Eğitmenlerin ve öğrencilerin öğrenme ve öğretme amacıyla etkileşim kurmasına olanak sağlarız. İnsanların içerik paylaşıp etkileşimde bulunabildiği diğer platformlar gibi bazı terslikler olabilir. Aliskon'u kullanma riski size aittir.

Platform modelimiz gereği, yasal sorunlar olup olmadığını kontrol etmek için programlarımızı gözden geçirmeyiz veya düzenlemeyiz. Buna ek olarak, program içeriğinin hukuki açıdan uygun olup olmadığını belirleyecek konumda değiliz. Platformda sunulan içeriklere ilişkin olarak hiçbir editör düzenlemesi yapmayız ve bu nedenle, programların herhangi bir şekilde güvenilir, geçerli, doğru veya gerçek olduğuna dair garanti vermeyiz. Bir programa kaydolursanız herhangi bir eğitmen tarafından sağlanan bilgilere güvenmenin riski size aittir.

Hizmetleri kullanarak rahatsız edici, uygunsuz veya sakıncalı olduğunu düşündüğünüz içeriklere maruz kalabilirsiniz. Geçerli kanunların izin verdiği ölçüde Aliskon, sizi bu tür içeriklerden uzak tutma konusunda hiçbir sorumluluğa ve herhangi bir programa erişmeniz veya kaydolmanız konusunda hiçbir yükümlülüğe sahip değildir. Bu; sağlık, zindelik ve fiziksel egzersizle ilgili her türlü program için de geçerlidir. Bu tür programların zorlayıcı özelliği gereği mevcut olan risk ve tehlikeleri kabul edersiniz ve bu tür programlara kaydolarak hastalık, bedensel yaralanma, engellilik veya ölüm dahil olmak üzere bu riskleri üstlenmeyi gönüllü olarak seçersiniz. Bir programa kaydolmadan önce, kaydolduğunuz anda ve kaydolduktan sonra yaptığınız seçimlerin tüm sorumluluğu size aittir.

Bir öğrenci veya eğitmenle doğrudan etkileşime girdiğinizde paylaştığınız kişisel bilgi türleri konusunda dikkatli olmalısınız. Eğitmenlerin öğrencilerden talep edebileceği bilgi türlerini sınırlandırmış olmamıza rağmen öğrenci ve eğitmenlerin platformdaki diğer kullanıcılardan aldıkları bilgilerle ne yaptıklarını kontrol etmiyoruz. Kendi güvenliğiniz için e-postanızı ya da hakkınızdaki diğer kişisel bilgileri paylaşmamalısınız.

Eğitmenleri biz işe almıyor veya istihdam etmiyoruz ya da eğitmenlerle öğrenciler arasında gerçekleşen hiçbir etkileşimden biz sorumlu değiliz. Eğitmenlerin veya öğrencilerin davranışlarından ya da bunlarla bağlantılı olarak doğabilecek hiçbir türde anlaşmazlık, iddia, kayıp, yaralanma veya hasardan sorumlu değiliz.

Hizmetlerimizi kullandığınızda bize ait olmayan ya da bizim kontrol etmediğimiz başka web sitelerine bağlantılar bulacaksınız. Hakkınızda bilgi toplamaları dahil olmak üzere bu üçüncü taraf sitelerin içeriklerinden ya da başka yönlerinden biz sorumlu olmayız. Ayrıca, koşul ve şartlar ile gizlilik politikalarını da okumalısınız.

7. Aliskon'un Hakları

Web sitesi, mevcut veya gelecekteki uygulamalar ve hizmetler ve logolarımız, API, kodlar ve çalışanlarımız tarafından geliştirilen içerikler gibi şeyler dahil olmak üzere Aliskon platformu ve Hizmetler bize aittir. Bunları kurcalayamaz veya izinsiz olarak kullanamazsınız.

Web sitemiz, mevcut ve gelecekteki uygulamalarımız, API'larımız, veritabanlarımız ve çalışanlarımızın ve iş ortaklarımızın Hizmetler aracılığıyla gönderdikleri veya sundukları içerikler dahil olmak üzere (ancak eğitmenler ve öğrenciler tarafından sağlanan içerikler hariç) Aliskon platformu ve Hizmetlere ilişkin her türlü hak ve menfaat, Aliskon ve lisans sahiplerinin münhasır mülkiyetindedir ve öyle kalacaktır. Platformumuz ve hizmetlerimiz; telif hakkı, ticari marka ve hem Türkiye Cumhuriyeti'nin hem de yabancı ülkelerin diğer kanunlarıyla korunmaktadır. Hiçbir şey, size Aliskon adını veya herhangi bir Aliskon ticari markasını, logosunu, etki alanı adını ve diğer ayırt edici marka özelliklerini kullanma hakkını vermez. Aliskon veya Hizmetler aracılığıyla sağlayabileceğiniz her türlü geribildirim, görüş veya öneri tamamen gönüllük esasına dayalıdır ve bu tür geribildirim, görüş veya önerileri uygun gördüğümüz şekilde ve size karşı hiçbir yükümlülüğümüz olmaksızın kullanmakta serbest oluruz.

Aliskon platformuna ve Hizmetlere erişirken veya bunları kullanırken aşağıdakilerden hiçbirini yapamazsınız:

  • platformun herkese açık olmayan alanlarına (içerik depolama dahil), Aliskon'un bilgisayar sistemlerine veya Aliskon hizmet sağlayıcılarının teknik dağıtım sistemlerine erişme, bunları kurcalama veya kullanma.

  • platformun güvenlikle ilgili herhangi bir özelliğini devre dışı bırakma, buna müdahale etme veya bunu aşmaya çalışma ya da herhangi bir sistemimizin saldırıya açıklığını yoklama, tarama veya test etme.

  • Aliskon platformu veya Hizmetleri kopyalama, değiştirme, türev eserlerini oluşturma, bunlar üzerinde ters mühendislik, ters montaj uygulama ya da başka bir şekilde herhangi bir kaynak kodunu ya da içeriği keşfetmeye çalışma.

  • web sitemiz, mobil uygulamalarımız veya API aracılığıyla (ve yalnızca API koşul ve şartları uyarınca) sunulan mevcut arama işlevlerimiz haricinde başka bir yöntemle (otomatik veya başka bir şekilde) platformumuza erişme ya da platformumuzu arama veya erişmeye ya da aramaya çalışma. Hizmetlere erişmek için kopyalama veya örümcek yöntemi, robot veya herhangi bir türde başka otomatik yöntem kullanamazsınız.

  • Hizmetleri herhangi bir şekilde değiştirilmiş, yanıltıcı veya sahte kaynak tanımlayıcı bilgi göndermek (örneğin, kendini Aliskon gibi göstererek e-posta iletişimleri gönderme) içim kullanma veya platformlarımıza veya hizmetlerimize virüs gönderme, aşırı yüklenme, aşırı gönderim yapma, istenmeyen posta gönderme veya e-posta bombardımanına tutma veya Hizmetlerde gereksiz yük oluşturacak veya Hizmetlere müdahale edecek başka herhangi bir yöntem dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla herhangi bir kullanıcının, sunucunun veya ağın erişimini engelleme veya bozma (ya da bunları yapmaya çalışma).

8. Çeşitli Yasal Şartlar

Bu Şartlar, diğer tüm sözleşmeler gibidir; bizi olabilecek sayısız şeye karşı koruyan ve sizinle bizim aramızdaki hukuki ilişkiyi açıklayan sıkıcı ancak önemli yasal şartları içerir.

8.1 Bağlayıcı Anlaşma

Hizmetlere kaydolarak, erişerek veya Hizmetleri kullanarak Aliskon ile yasal olarak bağlayıcı bir sözleşme yapmayı kabul edersiniz. Bu Şartları kabul etmiyorsanız hiçbir Hizmetimize kaydolmayın, erişmeyin veya hiçbir Hizmetimizi kullanmayın.

Bir şirket, kuruluş, hükümet veya başka bir tüzel kişilik adına bu Şartları kabul eden ve Hizmetleri kullanan bir eğitmenseniz bu konuda yetkiniz olduğunu beyan ve garanti edersiniz.

Bu Şartlar (bu Şartlar ile bağlantılı tüm sözleşme ve politikalar dahil) sizinle aramızdaki sözleşmenin tamamını teşkil eder (bir eğitmenseniz şunları da içerir: Eğitmen Şartları ve Promosyon Politikası).

Bu Şartların herhangi bir bölümünün ilgili kanunlar tarafından geçersiz ya da uygulanamaz bulunması durumunda söz konusu hüküm, orijinal hükmün amacına en yakın geçerli, uygulanabilir bir hükümle değiştirilmiş olarak kabul edilecek ve bu Şartların geri kalanı yürürlükte kalmaya devam edecektir.

Bir durumda haklarımızı kullanmakta geciksek ya da bir hakkımızı kullanmasak bile bu durum, bu Şartlar kapsamındaki haklarımızdan feragat ettiğimiz anlamına gelmez ve haklarımızı gelecekte kullanmaya karar verebiliriz. Belirli bir durumda herhangi bir hakkımızdan feragat etmeye karar vermemiz, genel olarak veya gelecekte de haklarımızdan feragat ettiğimiz anlamına gelmez.

Aşağıdaki bölümler, bu Şartlar sona erdikten veya feshedildikten sonra da geçerli kalmaya devam edecektir: Bölüm 2 (Programa Kaydolma), 5 (Aliskon'un Yayımladığınız İçeriğe İlişkin Hakları), 6 (Aliskon'u Riski Kendinize Ait Olarak Kullanma), 7 (Aliskon'un Hakları) ve 8 (Çeşitli Yasal Şartlar).

8.2 Sorumluluk Reddi

Planlı bakım ya da sitede herhangi bir sorun nedeniyle platformumuz çalışmayabilir. Eğitmenlerden biri programında yanıltıcı beyanlarda bulunuyor olabilir. Ayrıca, güvenlik sorunlarıyla da karşılaşabiliriz. Bunlar sadece örnek olarak verilmiştir. İşlerin yolunda gitmediği bu tür durumlardan hiçbirinde hiçbir dava hakkınızın bulunmayacağını kabul edersiniz. Hukuki ve daha karmaşık bir dille ifade etmek gerekirse Hizmetler ve içerikleri "olduğu gibi" ve "mevcut olduğu şekilde" sunulmaktadır. Biz (ve iştiraklerimiz, tedarikçilerimiz, iş ortaklarımız ve temsilcilerimiz) Hizmetlerin veya içeriklerinin uygunluğu, güvenilirliği, kullanılabilirliği, dakikliği, güvenliği, hatasızlığı veya doğruluğu konusunda hiçbir beyan veya taahhütte bulunmuyor ve ticarete elverişlilik, belirli bir amaca uygunluk, hak sahipliği ve ihlal yasağına ilişkin zımni garantiler de dahil olmak üzere (sarih veya zımni) her türlü garanti ve koşulu açıkça reddediyoruz. Biz (ve iştiraklerimiz, tedarikçilerimiz, iş ortaklarımız ve temsilcilerimiz) Hizmetlerin kullanımından belirli sonuçlar elde edeceğiniz konusunda hiçbir garanti vermiyoruz. Hizmetleri (her türlü içerik dahil) kullanım riski tamamen size aittir. Bazı yargı bölgeleri, zımni garantilerin hariç tutulmasına izin vermez; dolayısıyla, yukarıda hariç tutulanlardan bazıları sizin için geçerli olmayabilir.

Hizmetlerin belirli özelliklerini sunmayı herhangi bir zamanda ve herhangi bir nedenle durdurmaya karar verebiliriz. Aliskon veya iştirakleri, tedarikçileri, iş ortakları veya temsilcileri, bu tür kesintiler ya da bu tür özelliklerin kullanılamaması nedeniyle hiçbir hasardan hiçbir koşulda sorumlu tutulmayacaktır.

Bir savaş, düşmanlık ya da sabotaj, doğal afet, elektrik, İnternet veya telekomünikasyon kesintisi ya da devlet kısıtlaması gibi makul kontrolümüz dışında gerçekleşen olaylar nedeniyle Hizmetlerden herhangi birini yerine getirmemekten veya geç yerine getirmekten sorumlu olmayız.

8.3 Sorumluluğun Sınırlandırılması

Örneğin yoga gibi bir sağlık ve zindelik programına kaydolmanız ve yaralanmanız gibi, Hizmetleri kullanmanın doğasında bulunan bazı riskler mevcuttur. Hukuki ve daha karmaşık bir dille ifade etmek gerekirse kanunların izin verdiği ölçüde biz (ve grup şirketlerimiz, tedarikçilerimiz, iş ortaklarımız ve temsilcilerimiz) söz konusu hasarların oluşabileceği konusunda önceden bilgilendirilmiş olsak dahi sözleşme, garanti, haksız fiil, ürün sorumluluğu nedeniyle veya başka bir şekilde ortaya çıkan hiçbir dolaylı, arızi, cezai ya da netice kabilinden doğan hasarlardan (veri, gelir, kâr veya iş fırsatı kaybı veya bedensel yaralanma ya da ölüm dahil) sorumlu olmayız. Herhangi bir koşulda size veya herhangi bir üçüncü tarafa karşı sorumluluğumuz (ve grup şirketlerimiz, tedarikçilerimiz, iş ortaklarımız ve temsilcilerimizden her birinin sorumluluğu) talebinize yol açan olay gerçekleşmeden önceki on iki (12) ay içinde bize ödemiş olduğunuz tutar ile sınırlıdır. Bazı yargı bölgeleri, netice kabilinden doğan veya arızi hasarlara ilişkin sorumluluğun sınırlandırılmasına veya hariç tutulmasına izin vermez; dolayısıyla, yukarıdakilerin bazıları sizin için geçerli olmayabilir.

8.4 Tazminat

Bizi yasal olarak zor durumda bırakacak şekilde hareket etmeniz halinde size karşı hukuk davası açabiliriz. Aliskon'un ve grup şirketlerimizi ve bunların sorumlularını, direktörlerini, tedarikçilerini, iş ortaklarını ve temsilcilerini (a) yayımladığınız veya gönderdiğiniz içeriklerden, (b) Hizmetleri kullanmanızdan, (c) bu Şartları ihlal etmenizden veya (d) bir üçüncü tarafın herhangi bir hakkını ihlal etmenizden kaynaklanan her türlü üçüncü taraf iddiasına, talebine, kayba, hasara ve masrafa karşı (makul avukatlık ücretleri dahil) tazmin etmeyi, savunmayı ve aynılarından beri kılmayı kabul edersiniz. Tazminat yükümlülüğünüz, bu Şartlar ve Hizmetleri kullanımınızın sona erdikten sonra da geçerli olmaya devam edecektir.

8.5 Amir Hukuk ve Yargı Yetkisi

İşbu Şartlarda geçen "Aliskon" ifadesiyle sözleşme imzaladığınız Aliskon Turizm Dan. Hizm. Ltd. Şti. kastedilmektedir. Öğrenciyseniz sözleşme imzaladığınız kuruluş ve tabi olunan kanun genellikle konumunuza göre belirlenir.

8.6 Hukuk Davaları ve Bildirimler

Dava nedeni oluşmasından bir (1) yıldan daha fazla süre geçtikten sonra taraflardan hiçbiri bu Sözleşmeden kaynaklanan veya Sözleşmeyle bağlantılı olarak hiçbir biçimde hiçbir dava açamaz. Bu kısıtlamanın kanun tarafından empoze edilemediği durumlar hariç tutulur.

Bu Şartlar kapsamında verilecek olan tüm bildirimler ve diğer iletişimler yazılı olacak ve taahhütlü veya iadeli taahhütlü posta ile ya da e-posta ile (bizim tarafımızdan hesabınızla ilişkili e-posta hesabına ya da sizin tarafınızdan aliskon@hs01.kep.tr  adresine) gönderilecektir.

8.7 Aramızdaki İlişki

Siz ve biz, aramızda hiçbir ortak girişim, iş ortaklığı, istihdam, yüklenici veya temsilcilik ilişkisi bulunmadığını kabul ederiz.

8.8 Temlik Yasağı

Bu Şartları (veya burada verilen hakları ve lisansları) devir veya temlik edemezsiniz. Örneğin, bir şirket çalışanı olarak bir hesaba kaydolduysanız hesabınız başka bir çalışana devredilemez. Bu Şartları (veya burada verilen hakları ve lisansları) sınırlama olmaksızın başka bir şirkete veya kişiye temlik edebiliriz. Bu Şartlarda yer alan hiçbir husus, hiçbir üçüncü taraf kişi veya kuruluşa hiçbir hak, fayda veya çözüm yolu sağlamaz. Hesabınızın başkasına devredilemeyeceğini ve hesabınıza ilişkin tüm haklar ile bu Şartlar kapsamındaki diğer hakların ölümünüz halinde sona ereceğini kabul edersiniz.

9. Bu Şartları Güncelleme

Zaman zaman, uygulamalarımızı netleştirmek veya yeni ya da farklı uygulamaları yansıtmak için (örneğin yeni özellikler eklediğimizde) bu Şartları güncelleyebiliriz ve Aliskon, kendi takdir yetkisine bağlı olarak dilediği zaman bu Şartları değiştirme ve/veya bu Şartlarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Önemli bir değişiklik yapmamız halinde hesabınızda belirtilen e-posta adresine e-posta bildirimi göndermek ya da Hizmetlerimiz aracılığıyla bir bildirim yayımlamak gibi belirgin bir yöntemle size bildirimde bulunuruz. Değişiklikler, aksi belirtilmediği sürece yayımlandıkları gün yürürlüğe girer.

Değişiklikler yürürlüğe girdikten sonra Hizmetleri kullanmaya devam etmeniz, bu değişiklikleri kabul ettiğiniz anlamına gelecektir. Revize edilen tüm Şartlar önceki tüm Şartların yerini alacaktır.

10. Bizimle İletişime Geçme

Bizimle iletişime geçmenin en iyi yolu info@aliskon.com adresine e-posta göndermektir. Hizmetlerimiz ile ilgili soru, endişe ve geri bildirimlerinizi lütfen bize iletin.

Kullanım Koşulları: Metin
bottom of page